Služby


Minerálná terapia

Nízka alebo žiadna fyzická aktivita (pohyb vedie k tvorbe nového kostného tkaniva, preto je osteoporóza u aktívnych ľudí oveľa zriedkavejšia, naopak vozíčkari alebo pacienti pripútaní na lôžko trpia osteoporózou oveľa častejšie. Ale nielen pohyb je pre metabolizmus minerálov dôležitý. 
Minerály regulujú látkovú premenu, sú nevyhnutné pre optimálne funkcie nervov a svalov. Známe sú liečivé a relaxačné účinky minerálov z Mŕtveho mora, ktoré pomáhajú pri dýchacích, kožných, ako aj reumatických problémoch. Ako v minulosti, tak aj dnes ľudstvo s obľubou využíva po celom svete minerálne pramene s cieľom liečiť rôzne zdravotné problémy. 
Po aktívnom tréningu v oboch programov IINTENZIV aj KLASIK, budú môcť deti absolvovať jednu z minerálnych relaxačných terapií :
1. VÍRIVKA so špeciálnou minerálnou soľou
2.Minerálny rašelinový ZÁBAL.
3.SOĽNÁ JASKYŇA s originál himalájskou soľou a so snoezelen svetielkami. 
4. CERAGEM výhrevná podložka s jadeitovými kameňmi a minerálmi. 
5. CVIČENIE V BAZÉNE so slanou vodou.

THERATOGS

Oblek TheraTogs je vhodný nielen na korekciu zlého držania, ale aj na zmiernenie trhaných, nekoordinovaných pohybov, stabilizáciu pri hypotónii trupu, uzemnenie pri hyperaktívnych deťoch a atď… Vždy je nastavenie zapnutia vysoko individuálne na mieru pre každé dieťa. 

Oblek je možne používať na korekciu držania tela dieťaťa, čo je nastavenie na niekoľkohodinové nosenie pod oblečením počas dňa, alebo terapeutické zapnutie počas cvičenia. 

SENZORICKÁ STIMULÁCIA V SOĽNEJ JASKYNI.

Soľná jaskyňa plne nahradzuje pobyt pri mori.Je vybudovaná výhradne z prírodného materiálu,rôznych druhov kamennej a morskej soli. Spojenie s funkčnou terapiou so svetelnými a zvukovými podnetmi.

CVIČENIE VO VODE

-znížená záťaž kĺbov, odľahčená chrbtica-voda slúži pre telo ako bandáž, teda prekrví svalstvo a rozprúdi lymfu, uvoľňuje svalový tonus, rozvíja svalovú silu, vytrvalosť-psychické uvoľnenie…

PANAT so vzduchovými dlahami

PANat = Pro-aktívna liečebná Aplikácia v Neurorehabilitácii.Liečebná metóda s nafukovacími dlahami.Cvičenie je zábavné,nebolí. Uľahčuje pohyb, tlmí tras, atetózne pohyby, opuch, hypertonus.

DNS

Metóda DNS ( Dynamická neuromuskulárna stabilizácia podľa prof. Kolářa) Jedná sa o cvičenie pohybových funkcii vo vývojových polohách.

Therasuit

Využíva oblek TheraSuit,rehabilitačná cvičebná klietka a cvičenie v pružných lanách, vďaka ktorým dieťa vzpriamene stojí, chodí alebo poležiačky na rehabilitačnom stole dochádza k nácviku pohybu.

Kinezioterapia

Individuálne nastavené cvičenie- fit lopty, balančné plochy, posilovacie a funkčné cvičenie, strečing, jóga.

Thermoterapia

Termoterapia – zahŕňa pôsobenie teplých a studených podnetov vo forme obkladov či zábalov.Studené obklady využívané na stimuláciu svalstva (oforaciálna stimulácia, hypotónia)Kryoterapia